Anarşist tutsak Arabi geçmişte hapishanede işkence görmüştü. Yakın zamanda tutsakların durumu hakkında yazdığı mektupla bağlantısı nedeniyle devlet görevlilerince çağrıldı, sorgulandı ve ciddi şekilde dövüldü. Sonuç olarak, ağır bir şekilde yaralandı. Buna rağmen götürüldüğü hastanede tedavi edilmeden hapishaneye geri getirildi. Ayrıca telefona ve ziyaretçilere ulaşması engellendi. Ayrıca yaralanmadan dolayı Arabi’nin acil bir ameliyat olması gerekiyor.

Bütün bunlar üzerine Soheil Arabi, 15 haziranda üçünkü kez açlık eylemine başladı. Arabi’nin sağlığı kritik bir şekilde kötüleşti. Soheil Arabi’nin üçüncü kez açlık eylemi yapmasına neden olarak kötü hapishane koşullarını, tutsaklara gardiyanlar ve yetkililer tarafından uygulanan başta şiddet uygulama olmak üzere kötü muamelesini ve hapishanedeki çeşitli mahrumiyetleri protesto etmeyi gösterdi.

Anarşist tutsak Soheil Arabi son olarak 2018 Kasım’ında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde hapishaneden “İnsanlık en iyisini hak ediyor. Kadına yönelik şiddetle mücadele etmekten bahsedin!” başlığıyla bir mesaj göndermişti.

https://seninmedyan.org/2019/08/17/iranli-anarsist-tutsak-soheil-arabinin-hayati-tehlikede/